Weekendul acesta la Lake Louise, Canada, au loc 2 concursuri, ambele probe masculine, Coborare si Super G. Cele 2 concursuri fac parte din circuitul Cupei Mondiale.

Dupa ce primele 2 zile de antrenamente, miercuri si joi, au fost contramandate pe motive ca ar fi foarte dificil ca partia sa fie mentinuta in conditii bune pana duminica in cazul in care s-ar efectua 3 zile de antrenamente, s-a stabilit ca ziua de vineri sa fie zi de antrenament.

De la start au plecat pe rand toti cei 83 de concurenti, iar clasamentul timpilor este urmatorul :

1 23 102271 HUDEC Jan 1981 CAN 1:42.72
2 2 50753 KROELL Klaus 1980 AUT 1:42.80
3 5 532431 MILLER Bode 1977 USA 1:42.82
4 18 510030 CUCHE Didier 1974 SUI 1:42.84
5 16 50041 WALCHHOFER Michael 1975 AUT 1:42.87
6 1 291641 SULZENBACHER Kurt 1976 ITA 1:42.93
7 13 533866 NYMAN Steven 1982 USA 1:43.08
8 11 560332 JERMAN Andrej 1978 SLO 1:43.12
9 6 50423 MAIER Hermann 1972 AUT 1:43.13
10 43 102873 KUCERA John 1984 CAN 1:43.15
11 30 533131 SULLIVAN Marco 1980 USA 1:43.17
12 14 532490 MACARTNEY Scott 1978 USA 1:43.20
13 21 350032 BUECHEL Marco 1971 LIE 1:43.21
14 19 102263 GUAY Erik 1981 CAN 1:43.24
15 12 510767 HOFFMANN Ambrosi 1977 SUI 1:43.26
16 20 421328 SVINDAL Aksel Lund 1982 NOR 1:43.35 17 24 191591 BERTRAND Yannick 1980 FRA 1:43.36
18 8 102899 OSBORNE Manuel 1984 CAN 1:43.47
19 28 191740 CLAREY Johan 1981 FRA 1:43.52
20 65 293006 INNERHOFER Christof 1984 ITA 1:43.54
21 54 510498 ZUEGER Cornel 1981 SUI 1:43.59
21 22 510727 DEFAGO Didier 1977 SUI 1:43.59
23 34 50858 STREITBERGER Georg 1981 AUT 1:43.62
24 48 191911 NOCENTI Cyril 1982 FRA 1:43.63
25 70 534567 LANNING Thomas (tj) 1984 USA 1:43.64
26 46 190930 DENERIAZ Antoine 1976 FRA 1:43.66
27 38 501076 OLSSON Hans 1984 SWE 1:43.73
28 9 191116 DALCIN Pierre 1977 FRA 1:43.86
29 67 50742 REICHELT Hannes 980 AUT 1:43.91
30 29 292514 HEEL Werner 1982 ITA 1:43.92
31 7 50625 RAICH Benjamin 1978 AUT 1:43.96
32 25 50695 BUDER Andreas 1979 AUT 1:44.00
33 76 102961 DIXON Robbie 1985 CAN 1:44.01
34 66 510207 HARI Konrad 1978 SUI 1:44.04
35 50 421400 MYHRE Lars Elton 1984 NOR 1:44.09
36 15 50451 GRUBER Christoph 1976 AUT 1:44.10
36 3 510747 GRUENENFELDER 1977 SUI 1:44.10
38 42 510165 HOFER Beni 1978 SUI 1:44.11
39 47 201606 KEPPLER Stephan 1983 GER 1:44.15
40 78 201987 STRODL Andreas 1987 GER 1:44.16
41 72 380292 ZRNCIC-DIM Natko 1986 CRO 1:44.20
42 10 51005 SCHEIBER Mario 1983 AUT 1:44.27
43 69 201542 STRODL Peter 1982 GER 1:44.31
44 17 292455 FILL Peter 1982 ITA 1:44.32
45 77 533842 FRANCIS Kevin 1982 USA 1:44.33
45 58 292291 THANEI Stefan 1981 ITA 1:44.33
pentru lista completa : http://www.fis-ski.com/uk/604/610.ht...L&raceid=51035